Drobečková navigace

SZŠ LESNÁ > PROJEKTY A AKCE ŠKOLY > Škol. rok 2019/2020

Škol. rok 2019/2020

img00004.jpgYLE Cambridge English

Dne 11. 9. proběhlo v 5. třídě slavnostní předávání certifikátů YLE Cambridge English. Certifikáty žákům předala zástupkyně naší partnerské školy P.A.R.K.  Cambridge Exam Centre. Výsledky byly výborné a žáci měli ze svých certifikátů velkou radost. Za rok se budeme opět těšit.

Gratulujeme!

img00008.jpgVodník Jezerníček vypravuje

Hned v září navštívili naši prvňáčci ekologické centrum Jezírko, kde už na ně čekal vodník Jezerníček, který jim představil své kamarády z jezírka. Děti pozorovaly drobné vodní živočichy, které si sami vylovily a také zjistily, jak se vyvíjejí a čím se živí.

Dopravní výchovaP1090060.jpg

V pondělí 1. 10. jsme šli do centra AMAVET na Cacovickou na dopravní výchovu. Nejdříve jsme si zopakovali základní pravidla pro chodce. Vyzkoušeli jsme si modelové situace přecházení po přechodu a chůze po chodníku. Nakonec jsme si všechno ověřili v programu na počítači „První cesta do školy, kde nám ze začátku pomáhal hlas „taťky“. Podruhé už jsme šli bez nápovědy a většina z nás to zvládla bez jediné chyby.

Návštěva kníhovnyimg00001.jpg

Dne 30. 9. šli prvňáčci poprvé do knihovny na výukový program Pohádková cestička. Nejdříve jsme se seznámili s prostorami knihovny a s dětským oddělením. Potom nám paní knihovnice přečetla ukázky z knih. Nakonec jsme uhádli hádanky. V knihovně se nám líbilo, a tak už se těšíme na další návštěvu.img00020.jpg

Dýňový den

Dne 22. 10. proběhlo na naší škole již tradiční "Dýňové odpoledne". Během tohoto odpoledne si děti vydlabaly dýně, které si pak rozsvítily na chodbě.

Brusleníimg00009.jpg

Každý školní rok na podzim si naši žáci 3. a 4. třídy protahují svá těla na kluzišti v hale na Úvoze. I letos si  děti pod bedlivým dozorem školených instruktorek bruslení procvičují základní i pokročilé prvky tohoto oblíbeného zimního sportu a těší se, jak všechno, co se naučí, ukážou rodičům v zimě třeba na rybníku.

AKTUALITY

 V pátek 15. 11,. se uskuteční školní projekt "30 let  od sametové revoluce."

V úterý 26.11. v 16. 00 hod. zveme rodiče všech tříd na třídní schůzky.

V. třída - 15.30 hod. - přijímací řízení.

V 15. 30 hod. schůzka zástupců tříd v PC.

 

 

 

 

 

foot[1].png