Drobečková navigace

SZŠ LESNÁ > PROJEKTY A AKCE ŠKOLY > Škol. rok 2018/2019

Škol. rok 2018/2019

 Bruslení img00008.jpg

Tak jako každý rok i letos se třeťáci a čtvrťáci těšili na hodiny bruslení, kde se zdokonalovali ve sportu, který se jim zanedlouho bude hodit.  

 

 

Plaváníimg00009.jpg

Od září až do června si chodí každý týden zaplavat žáci 1. a 2. třídy. V bazénu se naučí plavat a vždy zbude čas i na hraní s vodními hračkami. 

 

Drakiádaimg00003.jpg

Začátkem října se uskutečnila „Drakiáda“ na louce u autobusové zastávky Panská Lícha. Letos jsme si opět užili běhání po louce ve snaze, aby náš drak vzlétl co nejvýše, což byla jedna z kategorií soutěže "Drak 2018". Draci mohli ještě vyhrát v kategorii o nejdelší kormidlo, drak sympaťák, drak originál...Sluníčko a vitr nám udělaly radost, a tak si děti pouštění draků dosytosti užily.

Druháci v knihovněimg00005.jpg

 V úterý jsme šli na návštěvu knihovny, kde jsme si povídali o knize Ondřeje Sekory "Ferda Mravenec. Vyprávěli jsme si o hlavních postavách z knihy a zahráli jsme si kvíz.

 

Tropické rostliny a motýly - 2. a 4. tř.20181004_112316.jpg

S výtvarným ateliérem jsme se vydali na výstavu tropických motýlů. Viděli jsme spoustu motýlů a exotických rostlin. Seznámili jsme se s vývojem motýlů a byli jsme u toho, jak se z líhně vypouští do skleníku právě vylíhnutí motýli. V další části výstavy jsme v orchideích objevili schované skřítky. Z rostlin nás nejvíce zajímali masožravé 

Mravencovo desatero

V pondělí 8. 10. jsme byli na výukovém programu Mravencovo desatero na Jezírku. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí o životě mravenců, a koho mají za kamarády. Zahráli jsme si i některé hry a nakonec jsme si prolezli model mraveniště.

Empík cyklistaimg00009.jpg

I v letošním roce se žáci  IV. třídy zapojili do výuky dopravní výchovy v rámci soutěže EMPÍK cyklista. Své znalosti získávali pod vedením městské policie při praktickém výcviku na dopravním hřišti i při výuce dopravních předpisů ve třídě.

 

100 let republikyimg00015.jpg

V pátek 26. 10. jsme společně oslavili 100. výročí narození naší republiky. Na šesti stanovištích se děti postupně dozvěděly špetku ze života prvního Československého prezidenta Tomáše Garrique Masaryka. Vyhledávali v encyklopediích, seznámili se se starobylými auty, dobovou módou i Osvobozeným divadlem. Poznali zajímavé období prvorepublikových továrníků, zejména slavného zlínského rodáka Tomáše Bati. Celé poučné i zábavné dopoledne jsme si ukončili společným zpěvem české a poslechem slovenské státní hymny.

Dýňový denimg00003.jpg

 Letos se naše děti proměnily v upíry, čarodějnice a strašidla, aby si užily dýňové odpoledne, během kterého si v tělocvičně zasoutěžily a zatančily na strašidelné diskotéce.

Mikulášimg00002.jpg

Letos děti Mikuláše už dlouho vyhlížely, a protože se na něj, ale i na anděla a čerta moc těšily, tak jim v každé třídě připravily krátký program sestavený z písniček a básniček. Za odměnu pak od hodného anděla dostaly malou odměnu.

Vánoční dílny a Vánoční jarmark img00002.jpg

I letos proběhly na naší škole oslavy Vánoc formou Vánočního jarmarku. Tak jako každý rok i letos jsme se pilně připravovali na vánoční program pro rodiče. K Vánocům neodmyslitelně patří dárečky, a tak i děti chtěly potěšit své rodiče, babičky i dědečky drobnými dárky, které si mohly vyrobit v rámci již tradičních Vánočních dílen. Vše se vydařilo podle očekávání, chodbou se linula sladká vůně vánočního punče a rodiče se při jeho popíjení dobře bavili společně se svými dětmi, které jim připravily krátký program.

AKTUALITY

ZÁPIS na školní rok 2019-2020 se bude konat ve středu      3. 4. 2019 v době   od 8.00 do 16.00 hod., k zápisu se dostaví rodiče dětí, které úspěšně zvládly talentové zkoušky.

 

 V úterý 30.4. v 16.00 hod. se konají třídní schůzky rodičů žáků  1. - 5. ročníku.

 

foot[1].png