Drobečková navigace

SZŠ LESNÁ > PROJEKTY A AKCE ŠKOLY > Škol. rok 2017/2018

Škol. rok 2017/2018

 Brusleníimg00002.jpg

Každý školní rok na podzim si naši žáci 3. a 4. třídy protahují svá těla na kluzišti v hale na Úvoze. I letos si  děti pod bedlivým dozorem školených instruktorek bruslení procvičují základní i pokročilé prvky tohoto oblíbeného zimního sportu a těší se, jak všechno, co se naučí, ukážou rodičům v zimě třeba na rybníku.

 

Vodník Jezerníček vypravujeIMG_1920.jpg

Hned v září navštívili naši prvňáčci ekologické centrum Jezírko, kde už na ně čekal vodník Jezerníček, který jim představil své kamarády z jezírka. Děti pozorovaly drobné vodní živočichy, které si sami vylovily a také zjistily, jak se vyvíjejí a čím se živí.

 

Svatý Václavimg00005.jpg

Ve středu 27. 9. ráno se všechny děti sešly namísto ve třídách na školní chodbě. Poté nečekaně zazněl starobylý chorál a při jeho tónech předstoupilo pět žen v dlouhých šatech a bílých loktuších. Byly to paní učitelky převlečené za ženy, které žily na počátku 10. století na přemyslovském dvoře a takto uvítaly děti na Dni svatého Václava. Děti se pak rozdělily do družstev a společně plnily zábavné i poučné úkoly, které se vázaly k životu i smrti tohoto světce a patrona české země.

 

Prvňáci v knihovněimg00001.jpg

Dne 2. 10. jsme šli poprvé do knihovny na výukový program Pohádky z Večerníčků. Nejdříve jsme se seznámili s prostorami knihovny. Potom jsme poznávali pohádky z hudebních nahrávek. Dalším úkolem bylo najít k sobě dvojici z Večerníčků. Nakonec jsme si mohli prohlédnout pohádkové knihy, které známe z televizního vysílání. V knihovně se nám líbilo, a tak už jsme se někteří z nás zaregistrovali do knihovny.

Drakiádaimg00002.jpg

Na podzim se všichni těší, až začne foukat vítr. Proč? No přece, aby draci dobře lítali. Nám se to povedlo, a tak většina draků s menším či větším úsilím vzlétla. Všichni účastníci si odpoledne s draky užili a už se těší na příští podzim.

Dýňový denimg00001.jpg

Před podzimními prázdninami se naše děti proměnily v upíry, čarodějnice a strašidla, aby si užily dýňový den. Odpoledne si vydlabaly dýně a v dílničkách připravily strašidelné dobroty, na kterých si společně pochutnaly při závěrečném rautu. Nechyběly ani strašidelné písničky a tance.

Abraka muzikaimg00001.jpg

Celá škola se zúčastnila interaktivního výukového programu, který se zaměřil na oblast sociálního chování a mezilidských vztahů. 

 

 

img00009.jpg

 

Dopravní výchova na Riviéře

Letos opět navštívili naši čtvrťáci nové dopravní hřiště Riviéra, kde si mohli na kolech projíždět světelné i obyčejné křižovatky, zpomalovat před kruhovým objezdem a trénovat chování cyklistů na pozemních komunikacích. Součásti návštěvy byla i teoretická část, při které ukázali velmi pěkné znalosti v závěrečném hlasovacím testování. Návštěva se všem moc líbila a už teď se těší na další pokračování.

Slavnostní předání Slabikáře20171114_111442.jpg

Naši prvňáčci už přečetli Živou abecedu, a tak čekali na den, kdy dostanou Slabikář. Na slavnost jsme pozvali i paní ředitelku.

Z pohádkového království nás navštívili král Jakub I. a Vojtěch I. a slavnostně předali prvňáčkům Slabikář s přáním, ať se brzy naučí číst.

Děti si v tento den s radostí odnesly Slabikář domů.

Předškoláci ve škole

img00003.jpg

Koncem listopadu navštívili naší školu malí předškoláci. Vyzkoušeli si jaké to je sedět ve školní lavici a plnit úkoly, se kterými jim pomáhali starší kamarádi. Školy už se nebojí a moc se na ni těší!

 

Návštěva Mikulášeimg00006.jpg

 I letos naší školu navštívil Mikuláš s hodným andělem a divokým čertem. Postupně navštívili všechny třídy, aby hodné děti pochválili a některé děti pokárali. Všechny děti je přivítaly písničkou a slíbily, že budou celý následující rok hodné, a tak mohly od anděla dostat sladkou pozornost.

Vánoční dílny a jarmark pro rodičeimg00002.jpg

Bez dílen a jarmarku pro rodiče by to nebyly ty pravé Vánoce. Proto se i letos děti dopředu připravovaly a těšily, že si opět vyrobí drobné dárečky i dekorace na vánoční stůl. Rodiče pak ocenili nejen jejich snahu, ale i program, který si pro ně děti připravily..

Sáňkování20180118_121457.jpg

Když napadl v lednu sníh, tak jsme si šli užít zimní radovánky, sáňkování a bobování. I když mrzlo, tak my jsme se zahřáli.

 

Veselé zoubky20180307_082949.jpg

První středu v měsíci březnu jsme se dozvěděli, jak si máme správně čistit zoubky. Správné čištění s kartáčkem jsme si mohli i vyzkoušet. Podívejte se, jak nám to šlo. 

 

AKTUALITY

Srdečně zveme rodiče na školní besídku " Ten dělá to a ten zas tohle", která se koná ve čtvrtek 24.5. v 15. 00 hod.         v tělocvičně školy. 


 

 

foot[1].png