Drobečková navigace

SZŠ LESNÁ > PROJEKTY A AKCE ŠKOLY > Škol. rok 2016/2017

Škol. rok 2016/2017

Žijem sportemimg00003.jpg

Na připomínku letních olympijských her v Rio de Janeiru proběhlo u nás ve škole sportovní dopoledne. V pátek 9. 9. se všichni žáci rozdělili na 5 skupin - států, a to ČR, Polsko, Německo Rakousko a Slovensko. Na připravených stanovištích pak vyzkoušeli své sportovní nadání, bystrost, smysl pro humor a zejména smysl pro fair play. Všem se naše malá školní olympiáda moc líbila.

Kdo bydlí v lese?img00032.jpg

V pondělí 12. 9. jsme navštívili ekocentrum Jezírko. Výukový program se jmenoval „Kdo bydlí v lese?“ Dozvěděli jsme se, která zvířata můžeme v lese potkat, a to i v noci. Celým programem nás provázel strakapoud. Část programu se konala i v lese, kde jsme hledali přírodniny, které jsou narušeny živočichy. V průběhu programu jsme si zahráli hry a nakreslili si dubový strom se strakapoudem.

Dopravní výchova ve 2. třídě20160920_100237.jpg

V úterý 20. 9. jsme byli na dopravní výchově v Amavetu na Cacovické ulici. Zopakovali jsme si dopravní značky a dopravní situace na silnici. Nakonec jsme si vyzkoušeli výukový program s modelovými situacemi na počítači. Všichni jsme se snažili mít tento program bez jediné chybičky.

 

Divadlo Radost20160921_095713.jpg

 

Ve středu byli prvňáčci, druháci i třeťáci v divadle Radost na představení Mach a Šebestová. Příběh žáků třetí bé nás vtáhl do děje, a tak jsme zažívali nejen veselé, ale i dramatické chvíle, kdy Mach s Šebestovou bojovali s piráty. Nechyběl ani pes Jonatán s paní Kadrnožkovou, spolužáci Kropáček, Pažout a Horáček i paní učitelka. Nejvíce se nám líbila scéna, jak bojovali s Kropáčkovou angínou.

 

Putování za brněnskými pověstmi
 
Třetí třída navštívila centrum města při svém putování za brněnskými pověstmi.
Nejprve jsme si prohlédli mapu Brna a nalezli na jakubském kostele  neslušnou sošku - pomstu stavitele.
Dále jsme obdivovali krásnou sochu nešťastné Johanky a poté naše kroky zamířily na Petrov.
Nejvíce z pověstí nám ale nabídla Stará radnice: kolo, brněnského draka i křivé fiály na fasádě.
Pak už jen věčná tvář zazděného radního v Mečové ulici a hurá zpátky do školy, kde jsme svůj výlet zdokumentovali pěknými výtvarnými pracemi.
 
 
Čtvrťáci a páťáci navštívili archeoskanzen Modrá nedaleko Uherského Hradiště, aby poznali naši dávnou minulost. Naučný program si ještě zpestřili návštěvou přírodního biotopu "Živá voda", kde průhledným tunelem pod vodou pozorovali život v rybníce a dozvěděli se řadu zajímavých informací o vodních živočiších.
 

Dýňový denimg00028.jpg

I letos proběhl na naší škole již tradiční "Dýňový den". Během odpoledne si děti vydlabaly dýně, které si pak rozsvítily na chodbě k strašidelné podzimní diskotéce. Nechyběly ani halloweenské soutěže. 

ABRAKA MUZIKA

9. listopadu jsme zhlédli zajímavé a poučný pořad hudební skupiny Abraka muzika zaměřený na nejrůznější oblasti sociálního img00003.jpgchování a mezilidských vztahů. Členové skupiny zapojili děti interaktivně do představení a společně pak předváděli vtipné scénky. Scénky byly proloženy hezkými písněmi. Všem se představení moc líbilo a už se těší na další.

 

Z pohádky do pohádkyimg00015.jpg

Jedno listopadové dopoledne jsme měli plnou školu předškoláků. Letos jsme si pro ně připravili ukázky z jarní besídky pro maminky a stejně jsme pojmenovali i dopolední program. Malým předškolákům se líbili i úkoly, které plnili ve třídách se svými staršími kamarády - žáky naší školy. Do školky si pak kromě zážitků a splněných úkolů odnesli i svoje práce.

Budoucím prvňáčkům přejeme hezký a veselý zbytek posledního školního roku ve školce a radostný vstup do školy - třeba té naší!

 

Mikulášimg00015.jpg

Letos děti Mikuláše už dlouho vyhlížely, a protože se na něj, ale i na anděla a čerta moc těšily, tak jim v každé třídě připravily krátký program sestavený z písniček a básniček. Za odměnu pak od hodného anděla dostaly malou odměnu.

Vánoční jarmarkimg00002.jpg

I letos proběhly na naší škole oslavy Vánoc formou Vánočního jarmarku. Tak jako každý rok i letos jsme se pilně připravovali na vánoční program pro rodiče. K Vánocům neodmyslitelně patří dárečky, a tak i děti chtěly potěšit své rodiče, babičky i dědečky drobnými dárky, které si mohly vyrobit v rámci již tradičních Vánočních dílen. Vše se vydařilo podle očekávání, chodbou se linula sladká vůně vánočního punče a rodiče se při jeho popíjení dobře bavili společně se svými dětmi, které jim připravily krátký program.

Stavby ze sněhu20170112_112339.jpg

Přes noc napadl sníh a všude kolem školy bylo hodně sněhu. Ve čtvrtek jsme šli ve výtvarné výchově stavět sněhuláky a stavby ze sněhu. Podařilo se nám postavit velké sněhuláky a další stavby. Moc jsme hodinu užili. Další den jsme hráli koulovanou.

 

Výstava Pavla Čecha20170126_134000.jpg

Čtvrťáci se ve čtvrtek 26. 1. vydali na výstavu Pavla Čecha po stopách Elzevíry.

Ve čtvrtek 2. 2. jsme byli na Špilberku na výstavě autora Pavla Čecha, který píše a maluje pro děti. Po rozdělení do tří skupin jsme plnili úkoly v pracovním listě. Za každý splněný úkol jsme si dali razítko. Nakonec jsme pomohli najít Pepíku Střechovi kamarádku Elzevíru. Většina úkolů byla rozmístěna v bludišti. V další místnosti byly dřevěné kostky, kde jsme společně postavili město. Také jsme si prohlédli všechny obrazy. Někteří z nás si nakonec zakoupili knížky.

 

Včelyimg00012.jpg

V pondělí 30. ledna u nás byl včelař David a včelařka Jitka s programem „Včely“. Na interaktivní tabuli nám ukazovali různé obrázky a videa o včelách. Dokonce jsme se dozvěděli, že včela medonosná se latinsky řekne Apis mellifera a čmelák Bombus, a že se včelí královna dožívá až pěti let. Viděli jsme i sáhli si na opravdovou včelí plástev. Donesli nám ukázat i živé včely v takovém placatém přenosném úlu. Mohli jsme si také vyzkoušet včelařský klobouk. Na závěr jsme si vyrobili svíčku z pravého včelího vosku.

 

Velikonoční jarmarkimg00024.jpg

Letos jsme se opět vrátili k našemu tradičnímu jarmarku, kde si děti vyrobily různé dekorační předměty s jarní a velikonoční tématikou. Součástí jarmarku byla i soutěž "Barevné dny", kdy děti přicházely do školy na modré pondělí v modrém oblečení, na žluté úterý ve žlutém a na sazometnou středu v černém.

Den Země v Permoniuimg00006.jpg

Letos jsme si Den Země připomněli v zábavně-vzdělávacím centru "Permonium". Počasí se nám moc nevydařilo, ale i tak jsme si užili dopoledne se soutěžemi, prohlídkou prostor, kde se dříve těžilo uhlí a tak trochu i nakupováním suvenýrů.

 Pálení čarodějnicimg00010.jpg

Ve úterý 2. 5. 2017 jsme se na hřišti v Soběšicích loučili se zimou pálením Moreny a rejem čarodějnic. Těch se sešlo hodně a vyhodnotit jednu "nej" se nedalo, a tak byly všechny zúčastněné čarodějnice (i čarodějové) odměněny sladkou odměnou. Akce se zdařila a účast rodičů i dětí byla jako vždy hojná. K dobré náladě přispělo nejenom slunečné počasí a dobré špekáčky, ale i nadšení dětí a rodičů.

 

Školní besídkaimg00001.jpg

Letošní besídka, kterou si žáci připravili nejen pro své maminky k jejich květnovému svátku, byla ve znamení vědecko-technické revoluce. Všechny třídy předvedly svá pečlivě připravená taneční čísla, která proložily zpěvem a hrou na flétnu. Konec besídky již tradičně patřil rozloučení s páťáky. Doufáme, že nejenom maminky odcházely z besídky spokojeny.

Návštěva Technického muzeaIMG_1623.jpg

Ve čtvrtek 18. května se vypravili páťáci do brněnského Technického muzea. Nejdřív navštívili technickou hernu, kde poznávali hrou na vlastní kůži fyzikální zákony. Potom se přesunuly do výtvarně-technické dílny, kde měli za úkol ztvárnit podle své fantazie město snů a budoucnosti.

Letiště jak ho neznáme

V úterý 13. června jsme se vydali cestou necestou až na letiště Tuřany. Milá paní nás provedla odbavovací halou, kde jsme sledovali kontrolu zavazadel i cestujících. Zaujaly nás detektory kovu, sledovali jsme přílety i odlety větších i menších letadel. Největší zážitek nám zprostředkoval pan Mynář, který nás vzal přímo do řídící věže. Paráda!!! 

Děkujeme p Mynáři a všem zaměstnancům letiště za milý přístup.

Žáci 5. třídy

 

img00006.jpgV pátek 23. 6. jsme byli na exkurzi na letišti v Brně – Tuřanech. Nejdříve nás seznámili s tím, jak to probíhá v příletové a odbavovací hale. Potom jsme potkali policistu, který nám řekl, co všechno musí hlídat a kontrolovat. Pak jsme šli do místnosti, kde probíhá kontrola přes detekční rám. Prohlídka pokračovala do meteozahrádky, kde jsme viděli panáčkovat zajíce. V 10:50 přistálo letadlo Boeing 737-800 z Kosu společnosti Travel Service a tím naše prohlídka skončila.

Na dopoledne na letišti budeme dlouho vzpomínat!

Žáci 2. třídy

 

 

 

AKTUALITY

Od 1. 4. 2021 je jedno volné místo ve 3.třídě. 

 

Odkaz na informace o ošetřovném najdete v aktualitách.

 

  Sledujte nové informace viz. aktuality na liště.

 

 

 

 

 

 

 

 

foot[1].png