Drobečková navigace

SZŠ LESNÁ > ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH > Úspěchy v soutěžích v r. 2015/16

Úspěchy v soutěžích v r. 2015/16

Matematické soutěže 2015/2016

                                                          MATESO

Úspěšní řešitelé školního kola  MATESA V.tříd 2015/2016

 

Jelínek Ondřej                                          15 bodů

Pavelec Šimon                                         14 bodů                                

Blažková Lucie                                        12 bodů                

Lukavský Vojtěch                                    12 bodů                

Šustková Karolína                                   11 bodů                

Kleibl Matěj                                              11 bodů         

Dominiková Barbora                               11 bodů                

Valenta Radim                                         10 bodů

Kšír Matyáš                                              10 bodů                

Šancová Anna                                           9 bodů                 

Chroustová Michaela                               9 bodů

 

Výsledky městského kola

Městské kolo MATESA se konalo 11. 11. 2015 na ZŠ Kuldova. Soutěže se zúčastnilo 188 žáků ze 41 základních škol z Brna a okolí, z nichž 107 se stalo úspěšnými řešiteli.

 

1. místo      Blažková Lucie                    15 bodů

4. místo       Jelínek Ondřej                    12 bodů

6. místo       Lukavský Vojtěch               10 bodů

7. místo       Dominiková Barbora           9 bod                      

                    Šustková Karolína               9 bodů

 

 BLAHOPŘEJEME!

Matematická olympiáda V. třída

Do okresního kola, které se koná v úterý 19. 1. 2016

v 9. 00 hod. na ZŠ Křídlovická postupují:

 

Blažková Lucie

Dominiková Barbora

Hrčková Alžběta

Jelínek Ondřej

Lukavský Vojtěch

Šustková Karolína

Výsledky městského kola matematické olympiády V.tříd 2016

Soutěžilo 324 žáků, z toho 157 žáků získalo minimálně 9 bodů z 18, a stávají se tedy úspěšnými řešiteli soutěže.

      

 6. místo     Blažková Lucie                13 bodů

                  Jelínek Ondřej                  13 bodů

10. místo   Hrčková Alžběta              9 bodů

 

Výsledky školního kola Pythagoriády 2015/2016 

Maximální počet 15 bodů.

Úspěšnými řešiteli jsou žáci, kteří získali minimálně 10 bodů.

 

 Šustková Kája                           15 bodů

 Blažková Lucie                          12

 Jelínek Ondřej                           12

 Lukavský Vojtěch                     12

 Chroustová Michaela                12

 Pavelec Šimon                          10

 Šancová Anna                           10

 

Výsledky okresního kola Pythagoriády

Okresní kolo Pythagoriády 5. tříd se uskutečnilo 23. 3. 2016             na ZŠ Křídlovická.  Soutěžilo 142 žáků, z toho získalo 115 žáků  minimálně 9 bodů a stalo se úspěšnými řešiteli soutěže.

3. místo      Chroustová Michaela                    Lukavský Vojtěch

5. místo      Jelínek Ondřej

6. místo       Blažková Lucie                    Šustková Karolína

  Ve čtvrtek 17. 3. proběhla  soutěž matematický KLOKAN 2016

Kategorie CVRČEK /max. 90 bodů/
  1. Zemanová                               II.                        70
  2. Boček                                      II.                        65
  3. Holý Lev                                  III.                       63
  4. Flašar                                      III.                       61
  5. Sedlo                                       II.                        59
  6. Švihálková                              II.                        59
Kategorie Klokánek /max. 120 bodů/
  1. Maršálková                         IV.                       120
  2. Šustková                             V.                        109
  3. Beneš                                   IV.                      105
  4. Jelínek                                 V.                        104
  5. Lukavský                             V.                        103
  6. Pavelec                                V.                        101
  7. Blažková                              V.                        100

 

Úspěšní řešitelé školního kola MINIOLYMPIÁDY čtvrtých tříd

Úspěšnými řešiteli jsou žáci, kteří získali minimálně 14 bodů.

Beneš Michael                            25  bodů

Žáková Anita                               25

Sojka Petr                                   24

Maršálková Barbora                   24

Mynářová Markéta                      23

Blatný Radim                              23

Cardová Nikola                           22

Batistová Nikol                            22

Komárek Adam                           21

Vopelka Matthev                         19

Galvasová Anna                          18

Barešová Amálie                         17

Sedlo Vojta                                  17

Výsledky městského kola matematické MINIOLYMPIÁDY čtvrtých tříd, které se konalo 27. 4. 2016 na ZŠ Sirotkova.

Maximální počet bodů – 26 (zúčastnilo se více než 100 řešitelů)

 5.  místo Sojka Petr                    22,5 bodů

 6. místo Komárek Adam           22 bodů

                Maršálková Barbora   22 bodů

 10. místo Beneš Michael           20 bodů

                  Žáková Anita             20 bodů

 17. místo Cardová Nikola         16,5 bodů

 23. místo Blatný Radim 1         13,5 bodu

 24. místo Batistová Nikola       13 bodů

Recitační soutěž

Vítězové třídních kol se koncem února utkali ve školním kole recitační soutěže. Odborná porota sestavená z žáků i učitelů měla těžký úkol vybrat ty nejlepší, kteří nás budou reprezentovat v oblastním kole.

Po těžkém a velmi vyrovnaném souboji nakonec postoupili do oblastního kola: Samuel Urban z 1. třídy, Barbora Štarhová  ze 3. třídy a Barbora Dominiková  z 5. třídy.

Ve speciální kategorii "Vlastní tvorba" zvítězila Sára Valentová z 1. třídy        

Výsledek městského kola soutěž v anglické konverzaci ENGLISH STAR 2016

Soutěž se uskutečnila v úterý 15. 3. 2016

na ZŠ Bakalovo nábřeží.

Táňa Zemanová       2. třída           3. místo

Eliška Šafářová        3.třída            2. místo

 

Městské kolo soutěže - English Jungle

Soutěž se uskutečnila 20. 4. 2016 na ZŠ Cacovická.

1. kategorie

6. místo Lukáš Satrapa

2. kategorie

9. místo Terezie Švihálková

3. kategorie

6. místo Ondřej Vopička

     

Městské kolo soutěže ve čtenářské gramotnosti Babylon (aneb rozumíme si)?

Městské kolo se konalo 15. 3. 2016 v Tyršově základní škole, Brno, Kuldova 38. V kategorii 5. tříd se jej zúčastnilo 148 žáků ze základních škol z Brna a okolí. Maximální počet bodů byl 45, úspěšným řešitelem je žák, který dosáhl alespoň 34 bodu. Úspěšnými řešiteli je 74 žáků.
Úspěšným řešitelem se stal Ondřej Jelínek z V. třídy.

 

Výtvarná a literární soutěž "Požární ochrana očima dětí" 2016

 

Výsledky výtvarné soutěže

1. místo Anna Šancová        V. třída

1. místo Šimon Dlouhý         II. třída

1. místo Anita Žáková           IV. třída

Výsledky literární soutěže:

1. místo Maxmilián Vašák     IV. třída

1. místo Markéta Mynářová  IV. třída      

Anna Šancová postoupila do krajského kola, kde se umístila se svou prací na 3. místě.

 

Dopravní soutěžimg00001.jpg

Před prázdninami si naší žáci 1. - 5. třídy znovu zopakovali pravidla pro chodce a cyklisty a prověřili si svoji zručnost při jízdě na koloběžce. Překážky byly obtížné, také pár drobných zranění, ale nakonec byli všichni se sportovním dopolednem moc spokojeni. A teď hurá na prázdniny!

 

 

Empík cyklista 2016

Celoroční dopravní soutěž žáků 4. tříd základních škol, v celkovém rozsahu deseti vyučovacích hodin. Cílem projektu je zvyšovat ochranu života dětí v silničním provozu.

Naše škola se v této soutěži umístila na 2. místě!

 

 

Všem žákům blahopřejeme za dosažené úspěchy a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy! 

 

 

AKTUALITY

Pondělí 29. 10. a úterý 30. 10.: Podzimní prázdniny žáků

V pondělí 5. 11. proběhne od 8.00 hod. vánoční focení.

Ve středu 7.11., od 8.00 - 9.40 hod., zveme rodiče našich žáků na Den otevřených dveří.

Ve čtvrtek 27.11. od 16.00 hod se uskuteční třídní schůzky.

 

 

foot[1].png