Drobečková navigace

SZŠ LESNÁ > PROJEKTY A AKCE ŠKOLY > Škol. rok 2014/2015

Škol. rok 2014/2015

 Česko sportuje

Naše škola se v letošním školním roce zapojila do celostátního projektu Česko sportuje (www.ceskosportuje,cz). Žáci během školního roku plní celkem osm disciplín: ohebnost, výbušnost, rovnováha, sílová vytrvalost, hbitost, síla, rychlost a běžecká vytrvalost. Všechny testy jsou prováděny v rámci tělesné výchovy,

Rodiče budou s výsledky dětí seznámeni. Dozví se, jaké má jejich dítě fyzické propozice a dysbalance, a který sport by byl pro jejich dítě vhodný.

Sbíráme víčka pro nemocnou Elišku Kabátovou z Blanska

Díky plastovým uzávěrům by mohla malá Eliška zase chodit. Když byl Elišce rok a půl, zaskočilo jí sousto, přestala dýchat. Výraznější zlepšení by mohl přinést pobyt ve specializovaném sanatoriu v Klimkovicích, kde při léčbě podobně postižených dětí využívají takzvanou nuceně navozenou terapii. Pobyt by se měl ideálně opakovat alespoň dvakrát ročně, což ale pojišťovna nehradí.

Proto zkoušíme Elišce pomoci a  získat pro ni peníze sběrem víček z PET lahví. Víčka poputují do brněnské firmy Hottech, která vršky vykupuje.

Děkujeme rodině Pavelecové za odvoz víček do sběrny.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/pet-vicka-eliska-z-blanska-09e-/brno-zpravy.aspx?c=A140217_2035178_brno-zpravy_daj

Den evropských jazyků

Letos se žáci 3. - 5. třídy rozdělili do čtyř skupin, aby postupně navštívili Portugalsko, Rusko, Polsko a Maďarsko. O každé zemi se dozvěděli spoustu zajímavostí, ochutnali typická jídla a poslechli si, jak se v dané zemi mluví. Celotýdenní projekt završily práce dětí o zemi, která je nejvíc zaujala.

Drakiáda

V pondělí 6. 10. 2014 se uskutečnila „Drakiáda“ na louce u autobusové zastávky Panská Lícha. Letos jsme si opět užili běhání po louce ve snaze, aby náš drak vzlétl co nejvýše, což byla jedna z kategorií soutěže "Drak 2014". Draci mohli ještě vyhrát v kategorii o nejdelší kormidlo, drak sympaťák, drak originál...Sluníčko a vitr nám udělaly radost, a tak si děti pouštění draků dosytosti užily.

Vyhodnocení

Vítězem Superdraka 2014 se stal drak Štěpána Mikésky z V. třídy.

Vítězi Draka letce se stali draci Tarji Zichové(II. tř.), Jakuba Cardy (I.tř.), Kristýny Sobotkové (I.tř.), Šimona Dlouhého (I.tř.), Nikolky Batistové (III.tř.), Jirky Kratochvíla (IV.tř.), Šimona Pavelce ( IV.tř), Terezky a Barunky Maršálkových ( I. a III.tř.), Emy Chocholáčové (V.tř.) a Tobiáše Svobody (V.tř).

Drakem s nejdelším kormidlem se stal drak Emmy Jiráskové (V.tř.). 

V kategorii Drak orginál (vlastní výroba) získali ocenění Maršálková Barborka a Terezka (I. a III.tř.), Barunka Dominiková ( IV.tř.), Chroustová Míša (IV.tř.).

Titul Draka Sympaťáka dostal drak Mariánky Habrové (II.tř.).

Dýňový den

Dne 20. 10. proběhlo na naší škole již tradiční "Dýňový den". Během odpoledne si děti vydlabaly dýně, které si pak rozsvítily na chodbě k strašidelné podzimní diskotéce. Nechyběly ani halloweenské soutěže. 

 

Bruslení

Tak jako každý rok i letos se třeťáci a čtvrťáci těšili na hodiny bruslení, kde se zdokonalovali ve sportu, který se jim zanedlouho bude hodit.  

 

Květinová škola

Dopoledne 25. a 26. listopadu jsme měli plnou školu předškoláků. Letos jsme si pro ně připravili ukázky z jarní besídky pro maminky a stejně jsme pojmenovali i dopolední program. Malým předškolákům se líbily i úkoly, které plnili ve třídách se svými staršími kamarády - žáky naší školy. Do školky si pak kromě zážitků a splněných úkolů odnesli i svoje práce.

Budoucím prvňáčkům přejeme hezký a veselý zbytek posledního školního roku ve školce a radostný vstup do školy - třeba té naší!

Mikuláš

Letos děti Mikuláše už dlouho vyhlížely, a protože se na něj, ale i na anděla a čerta moc těšily, tak jim v každé třídě připravily krátký program sestavený z písniček a básniček. Za odměnu pak od hodného anděla dostaly malou odměnu.

 

 

Vánoční dílny a jarmark

Rok utekl jako voda a my se opět chystali oslavit Vánoce formou Vánočního jarmarku.
Této slávě předcházejí pečlivé přípravy. Už v listopadu začínáme pilně doma i ve škole cvičit hru na flétnu a bezchybnou znalost připravovaných melodií a textů písní. Toto všechno se nakonec spojí v úvodní hudebně-taneční číslo, které příjemně naladí všechny, kteří se přijdou podívat.
Den před Vánočním jarmarkem mají děti možnost vytvořit různé předměty, které jsou spojeny s Vánoci.

Vše se vydařilo podle očekávání, chodbou se linula sladká vůně vánočního punče a rodiče se při jeho popíjení dobře bavili společně se svými dětmi, které jim ve třídách připravily krátký program.

Kam i čert může

V úterý 20. ledna celá naše pátá třída navštívila výstavu Karla Franty s názvem Kam i čert může. Celá výstava nestavěla jenom na obrazech jako takových, ale také na dětských soutěžích. Bylo zde například stavění obrazů z malých dřevěných destiček a umělých kostýmů, které představovali celý čertovský hábit, paruku a vidle. Ke krabici s kostýmy také patřil kostým anděla s parukou a křídly. Celé třídě se výstava velice líbila. Velmi doporučujeme jít si výstavu prohlédnout.

Lukáš Klakurka a Martin Mejzlík

Vysvědčení na sněhu

Čekání na pololetní vysvědčení si letos třeťáci a páťáci zkrátili pobytem na čerstvě napadaném sněhu na školním hřišti.

 

 

Kopie korunovačních klenot

Naše 5. třída dne 3. března navštívila letohrádek Mitrovských s kopiemi Českých korunovačních klenot neboli Svatováclavské koruny. Ty dal zhotovit Karel IV.  Dnes jsou klenoty umístěny na pražském hradě a veřejnosti se ukazují jen při zvláštních výročích. Výstava mimo jiné ukazovala i středověké zbraně a katův meč. Kdo se podle pověsti odváží dotknout katova meče bude mít v životě štěstí. Kopie klenot vyráběli Jiří Urban a manželé Cepkovi. Na dodání měli pouhé dva měsíce, což je velmi krátká doba, ale i tak jsou klenoty velmi nádherné. Výstavu nám zorganizovala paní učitelka Krajíčková, jelikož je to důležitá součást naší historie, a i když to nebyly pravé klenoty myslím si že výsledek je velmi obdivuhodný. Celé třídě se výlet velmi líbil a velmi děkujeme paní učitelce Krajíčkové.

 

Slunce, kde jsi?

Jestli zmizí Slunce, jsme chtěli vědět dne 20. 3. přesně v 9:37 hod. Vybaveni speciálními brýlemi jsme čekali před školou na onen neopakovatelný úkaz. Díky tatínkovi naší Amálky - panu Barešovi a jeho super dalekohledu jsme mohli pozorovat od prvního okamžiku, jak Slunce pomalu "mizí" a zase se "vrací". Bylo to úžasné!

Velikonoční jarmark

Letos jsme se opět vrátili k našemu tradičnímu jarmarku, kde si děti vyrobily různé dekorační předměty s jarní a velikonoční tématikou. Součástí jarmarku byla i soutěž "Barevné dny", kdy děti přicházely do školy na modré pondělí v modrém oblečení, na žluté úterý ve žlutém a na sazometnou středu v černém.

 

 

Divadlo Radost

Letos jsme již dvakrát navštívili divadlo Radost a vždy jsme odcházeli spokojeni a nadšeni. Nejprve nás přivítalo představení Čarodějná škola - to jsme se ale nasmáli a příště nás neminulo vzrušující cestování s Guliverem do Liliputova. V divadle se nám vždy moc líbí.                                                            15. 4., žáci 3. třídy

Vandalismus

Jsem vandal? Coje to vlastně vandalismus? Měli bychom vandala potrestat? Takové a další otázky vedly žáky 3. třídy už dvakrát k plodné diskusi o nevhodném chování. Sami přicházeli s příklady, se kterými se ve svém okolí setkávají. Už teď jsou zvědaví na chování vandalů v dopravním prostředku. Ukázka bude 12. 5.

Jezírko

Druháci a třeťáci vyrazili 8. dubna do Soběšic na Jezírko s očekáváním, co přinese téma "Jezerní královna" a "Jaro v lese". Krásné a útulné prostředí opět nezklamalo spolu se spoustou zajímavých informací, které obohatily školní výuku. I přes nepřízeň počasí si žáci užili hodně zábavy a načerpali nové informace.

ABRAKA - finanční gramotnost

V pondělí 9. března jsme zhlédli zajímavé a poučné představení hudební skupiny Abraka na téma, které znělo poněkud záhadně - finanční gramotnost. Členové skupiny zapojili děti interaktivně do představení a společně pak předváděli vtipné scénky o historickém vývoji obchodování a platbě penězi. Scénky byly proloženy hezkými písněmi. Všem se představení moc líbilo a už se těší na další.

Den Země

Prní a druhá třída si letos připomněla Den Země v nedalekém parku, kde se při plnění zajímavých úkolů s environmentální tématikou pobavili a zároveň dověděli řadu nových informací o přírodě.

Třeťáci, čtvrťáci a páťáci absolvovali pod vedením odborných lektorek z EkoCentra Brno program v parku Lužánky, který byl zaměřený na stromy ve městě.

 

Školní besídka

Letošní besídka, kterou si žáci připravili nejen pro své maminky k jejich květnovému svátku, byla ve znamení vědecko-technické revoluce. Všechny třídy předvedly svá pečlivě připravená taneční čísla, která proložily zpěvem a hrou na flétnu. Konec besídky již tradičně patřil rozloučení s páťáky. Doufáme, že nejenom maminky odcházely z besídky spokojeny.

 

Den dětí

Letos probíhal Den dětí v duchu Svatojánské noci, kdy se otevírají poklady a pálí se svatojánské ohně. Proto jsme tento svátek oslavili u táboráku s opékáním špekáčků a hledáním pokladu schovaného v blízkém lese.

Výlet do Prahy

Koncem května se žáci 5. třídy vypravili na poučně - zábavný výlet do metropole naší republiky, do Prahy. Na programu byla návštěva Pražského hradu s jedinečným chrámem svatého Víta, dále Zlatá ulička a královské zahrady. Na procházce Prahou se tajil dech nad majestátní krásou Karlova mostu s barokními sochami, velikostí Václavské náměstí, důmyslností staroměstského orloje, ale i moderního Tančícího domu na nábřeží řeky Vltavy. Třešničkou na dortu poznání byla návštěva pražské ZOO. Výlet se všem dětem moc líbil a jediný nedostatek nacházeli v tom, že výlet byl příliš krátký.

Seiferos

Dne 15. 6. jsme na hřišti u knihovny zhlédli zajímavý a velice zábavný výklad o životě dravců a sov. Ozvučenou aparaturou jsme měli možnost vychutnat si vtipné historky a humorné situace při imitovaném lovu, příletu dravce na ruku nebo přeletu nad hlavami diváků. Bylo to super!!

Žáci soukromé školy

 

 

 

AKTUALITY

Od 1. 4. 2021 je jedno volné místo ve 3.třídě. 

 

Odkaz na informace o ošetřovném najdete v aktualitách.

 

  Sledujte nové informace viz. aktuality na liště.

 

 

 

 

 

 

 

 

foot[1].png