České Petrovice, 12. 1. - 18. 1. 2013
Kuklík, 27. 5. - 1. 6. 2013 (1. a 2. ročník)
Tématem pobytu v letošním školním roce bylo: „Obyvatelé lesa a louky“. Tento projekt byl velmi vhodně zvolen. Žáci se zájmem pozorovali zástupce všech skupin, na něž byl projekt zaměřen. Nejvíce poznaných druhů bylo ze skupiny hmyzu a ptáků. Využili zde vlastní vědomosti získané během školního roku (práce na projektech zaměřených na přírodu, práce s encyklopedií, práce a opakování učiva na PC…). Část žáků se nezdráhala a určovala i rostliny, které byly součástí společenství lesa a louky. Vše si pečlivě zaznamenávali a posléze využili při tvorbě kalendáře přírody.
Příjemným zpestřením byla i návštěva v ZOO Jihlava, na kterou se všichni moc těšili. Ta se díky slunečnému počasí vydařila. Díky příznivému počasí trávili žáci většinu dne v přírodě.
Škola v přírodě s ekologickým zaměřením - V.třída
Velké Pavlovice, 10. 6. - 12. 6. 2013
Páťáci a chemie
Co je to chemie? K čemu slouží? Většina páťáků se touto otázkou zatím moc nezatěžovala.
Na škole v přírodě měli možnost se s chemií seznámit. V ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích se zabývali rozbory vzorků tekoucích i stojatých vod.
Pomocí speciálních chemických souprav se naučili vodu filtrovat, ověřili si přítomnost dusitanů, fosfátů, měřili ph i tvrdost vody Místní toky poznali někteří opravdu na vlastní kůži, když při odběru vzorků zapadli do bláta nebo se namočili ve velkopavlovickém rybníce. .
Pobyt se vydařil a na vycházkách po okolí žáci poznali tamější krajinu plnou vinic, sadů a polí.