Drobečková navigace

SZŠ LESNÁ > ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH > Úspěchy v soutěžích v r. 2011/2012

Úspěchy v soutěžích ve školním roce 2011/2012

Soutěž ve šplhu

Obvodní kolo soutěže ve šplhu proběhlo 15. 11. 2011 na ZŠ Úvoz. Letos se soutěže zúčastnili tito žáci V. třídy: Michael Staník (1. místo), Jan Musil (12. místo), Fili Erbes (25. místo), René Kuklínková (6. místo), Ema Chocholáčová (9. místo)  Žaneta Michálková (12. místo).

Pochvala za reprezentaci školy a velká gratulace Michaelu Staníkovi za postup do městského kola, ve kterém získal také 1. místo!

Matematická soutěž MATESO

Městské kolo se konalo 23. 11. 2011 v Tyršově základní škole, Brno, Kuldova 38.  Zúčastnilo se jej 117 žáků z 27 základních škol z Brna. Maximální počet bodů byl 13, úspěšným řešitelem je žák, který dosáhl alespoň 8 bodů.  

2. místo      Erbes Filip                        12 bodů

3. místo     Kuklínková René             11 bodů                                               

                    Chocholáčová Ema        11 bodů                                  

5. místo     Kabourek Petr                  9 bodů

 Blahopřejeme!

Vánoční olympijský trojboj

Ve středu 14. 12. 2011 v odpoledním Tv proběhl pro 1. a 2. třídu "Vánoční olympijský trojboj". Soutěžilo se v disciplínách: lehy-sedy, skok do dálky z místa a hod na cíl. Všicni soutěžící byli moc šikovní, a tak si odnesli diplom a malou sladkou odměnu.

Matematická olympiáda V. tříd

Na přelomu roku proběhlo v V. třídě školní kolo matematické olympiády, ze kterého vzešli reprezentanti naší školy do kola městského, které se konalo 25. ledna a zúčastnilo se ho 195 soutěžících z brněnských škol.

V městském kole si výborně vedla René Kuklínková, která získala 1. místo. I ostatní si vedli velmi dobře: Ema Chocholáčová - 4. místo, Filip Erbes a Žaneta Michálková - 5. místo, Petr Kabourek - 10. místo. Poděkování za snahu patří i Michaelu Staníkovi a Adéle Bláhové. 

Recitační soutěž

Vrabčák a učitelka. Co to je? Jedna z básní, které letos přednášeli žáci naší školy na dalším ročníku školního kola recitační soutěže. Letos se soutěže zúčastnilo 15 mladých recitátorů, kteří nás velmi mile překvapili jak výběrem básní, tak i velmi pěkným přednesem. Všem účastníkům děkujeme za snahu a pěknou přípravu.

Porota složená z žáků školy měla nelehký úkol vybrat zástupce do městského kola. Snad měla šťastnou ruku, když vybrala Barboru Dominikovou z 1. třídy, Charlotte Terzieva z 2. třídy a Žanetu Michálkovou z 5. třídy.

I v městském kole si děvčata vedla velmi dobře. Svědčí o tom cena diváka pro Charlotte Terzieva a Žanetu Michálkovou a ocenění za hezký přednes pro Barboru Dominikovou. Gratulujeme!

Matematický KLOKAN

V pátek 16.3. se žáci 2. - 5. ročníku zapojili do mezinárodní matematické soutěže "Matematický klokan" v kategorii Cvrček (2. a 3. třída) a Klokánek (4. a 5. třída). Mezi Cvrčky byli neúspěšnější Komárková Vendulka, Staníková Evelínka a Viktora Dorián ze 4. třídy, kteří získali maximální počet - 60 bodů a umístili se tak v celostátním měřítku na 1. místě. V kategorii Klokánek 120 možných bodů nezískal nikdo, ale mezi úspěšné, kteří získali nad sto bodů patří Chocholáčová Ema, Staník Michael, Erbes Filip a  Kabourek Petr, z páté třídy a Volf Filip ze čtvrté třídy. Blahopřejeme všem.

English jungle

Soutěže v anglickém jazyce pro 1. - 5. ročník se zúčastnili nejlepší "angličtináři" brněnských škol. I letos si naši vedli velmi dobře.

V 1. kategorii se na 2. místě umístila Michaela Chroustová z 1. třídy.

Ve 2. kategorii se na 4. místě umístil Matyáš Galvas ze 2. třídy.

Ve 3. kategorii zvítězila Evelína Staníková ze 3. třídy a umístila se na 1. místě.

Ve 4. kategorii zabojoval a získal 2. místo Michael Staník z 5. třídy.

Požární ochrana očima dětí

Každoročně se v měsíci dubnu naše škola účastní výtvarné a literární soutěže, ve které si děti připomínají důležitou a náročnou práci hasičů. Pod rukama dětí se tvoří nejrůznější obrázky, prostorové náměty i literární díla. Ty nejlepší práce byly poslány do soutěže a byli jsme úspěšní...

Ve výtvarné soutěži získala 3. místo Sára kameníková z 5. třídy
V literární soutěži se umístily na 1. místě Veronika Varmužková a Sára Schaferová ze 3. třídy a na 3. místě Kateřina Šustková a Kateřina Blažková ze 4. třídy.                                               Speciální cenu plastických prací  získali žáci 3. a 5. třídy                                                    

Olympiáda školních družin

V pátek 18. 5. 2012 proběhla olympiáda ŠD v trojboji - běh, skok a hod. Olympiády se zúčastnily děti 1. - 4. třídy, které naši školu opět vzorně reprezentovaly:

1. třída:                         Ema Christenson                           3. místo

                                      Radim Valenta

2. třída:                         Dominika Mendreková                  1. místo

                                      Matyáš Galvas                                 1. místo

3. třída:                         Karolína Kleiblová                          3. místo

                                      Oliver Mucha                          

4. třída:                         Barbora Uhrová

                                      Filip Tichý                                         2. místo

Za celkové umístění jsme vyhráli putovní pohár pro tento i příští školní rok!!!

AKTUALITY

Oznamujeme, že se od 10.2.2020 uvolnilo jedno místo v první třídě.

 

v úterý 25.2. a ve středu 26.2 se od 13.00 - 17. 00 hod. konají talentové zkoušky do první třídy.

 

 

 

 

 

 

 

foot[1].png