Drobečková navigace

SZŠ LESNÁ > ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH > Úspěchy v soutěžích r. 2010/2011

Úspěchy v soutěžích r. 2010/2011 Akce SZŠ Lesná

Jů a Hele

Naši kamarádi z televize slaví narozeniny. A protože k narozeninám patří spousta dárků a přání, nezůstali pozadu ani žáci 3. třídy a "upekli" jim dort plný překvapení. Chcete vidět jaký? Pak sledujte narozeninovou párty v televizi.

                              Tak všechno nejlepší!

Šplh

 Dne 4. 11. se konalo obvodní kolo ve šplhu na ZŠ Novoměstská, kterého se zúčastnilo 8 skupin. Naši školu reprezentovali chlapci ze 4. a 5. třídy. Z nich se nejlépe umístil Michael Staník ze 4. třídy, který obsadil krásné 3. místo a postupuje do městského finále. A jak si vedli ostatní? Vítek láska - 5. místo, Jakub Musil - 12. místo, David Hlavenka - 13. místo, Marek Skřítecký - 14. místo a Filip Erbes - 18. místo.

V městském kole se Michael Staník umístil na 1. místě!

"Přemyslovna sv. Anežka Česká a její doba"

je název soutěže, kterou vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy u příležitosti výročí 800 let od narození Přemyslovny sv. Anežky České. Žáky 3. třídy zaujala tato mimořádná postava našich dějin svým životním dílem a osobními vlastnostmi natolik, že se rozhodli zúčastnit se této soutěže. Námětů měli žáci několik. Nakonec se rozhodli pro dva - jeden "šicí" a jeden výtvarný. Přejeme úspěch při reprezentaci naší školy!

Novoměstský pohár ve florbalu

se letos konal 6. 12. již tradičně na ZŠ Novoměstská. Naší školu reprezentovali vybraní hráči ze IV. a V. třídy. Byly to nejtěžší zápasy, jaké jsme kdy hráli a tomu odpovídalo skóre. Přestože jsme bojovali seč jsme mohli, oba zápasy jsme prohráli - 10:1 a 13:0.

 

Celoměstská soutěž Empík naděluje (1.tř.)

V listopadu se naši nejmenší žáci pustili s nadšením do kreslení svých představ o bezpečném a krásném dětském hřišti. V jejich pracích se objevily houpačky, prolézačky, kolotoče, usměvavé děti i zářící sluníčka. Společné dílo malých prvňáčků zdobilo stěny na brněnském výstavišti v pavilonu F při zahájení vánočních trhů. A že zrovna nevyhráli ? Nevadí! Zůstala nám radost z pěkných obrázků. Posuďte sami a klikněte .....                 Mgr.M. Padalíková

 

Vánoční olympiáda

Žáci 1. a 2. třídy se zúčastnili v odpolední Tv Vánoční olympiády ve čtyřboji. Všechny děti se velice snažily, a proto si všichni zasloužili diplom a malou odměnu.

Matematická olympiáda

Ve středu 26.1. proběhlo na ZŠ Křídlovická městské kolo matematické olympiády žáků 5.ročníku. Adam Viktora se umístil na 7. místě. Blahopřejeme nejen jemu, ale také všem ostatním, kteří se soutěže zúčastnili - Markéta Stehnová, Jana Klakurková, Dan Borek, Jakub Musil, Marek Střítecký, Tadeáš Aulehla, Petr Jelínek, Vít Láska, Tomáš Wagner.

 Recitační soutěž

V polovině února proběhlo školní kolo recitační soutěže, do kterého byli nominováni žáci s nejlepším přednesem z každé třídy. Jejich výkony hodnotili ostatní spolužáci i paní učitelky.

Na 1. místě se umístila Emma Jirásková (1. třída), Žaneta Michálková (4. třída)

Na 2. místě se umístila Kateřina Kratochvílová (3. třída), Veronika Varmužková (2. třída)

Na 3. místě se umístila Emma Barickmanová (5. třída), Desireé Vopelková (4. třída) 

Do oblastního kola postoupily Emma Jirásková, Kateřina Kratochvílová a Žaneta Michálková.

V oblastním kole velmi dobře uspěla Emma Jirásková, která v 0. kategorii získala "Zlatou desku" a postoupila do krajského kola, kde získala dvě ceny: "Objev roku" a "Přirozený projev". Blahopřejeme!

Kniha je kamarád... Tuto si přečti

 

Měsíc únor byl pro žáky 2. třídy ve znamení soutěží. Jsou již velmi šikovní čtenáři a čtení knih patří mezi jejich oblíbené činnosti, a proto si nemohli nechat ujít celostátní soutěž pořádanou ZŠ Vsetín ve spolupráci se spisovatelkou Šárkou Junkovou.

Všechny děti sáhly do svých bohatých čtenářských deníků, aby si vybraly 1 nejoblíbenější knihu a tu pak zajímavým způsobem doporučily svým kamarádům. Za svou práci mzískali od odborné poroty Speciální cenu pro kolektivy

Celostátní čtenářská soutěž

 

se stala v únoru a březnu výzvou pro žáky 5. třídy, kteří chtěli upozornit na své rozrůstající se knihovničky a na to, že kniha je pro ně opravdu kamarád. Vybrali si proto svou oblíbenou knihu a sepsali zajímavé veršíky a slogany o četbě a knize. S vřelým doporučením "Tuto si přečti!" poslali své práce emailem přímo spisovatelce Šárce Junkové, která spolu se ZŠ Vsetín akci pořádala.

V kategorii Slogany získala ocenění Nicole Texlová.

 

Tady bydlím, to jsem já

Můj dům - místo, kde bydlí moje rodina, moje království, kde bych chtěl bydlet. Toto zajímavé téma letos vyhlásil památník Lidice ve 39. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice  2011, do které se přihlásili i žáci 2. třídy. Vytvořili nejen vlastní dům, ale spojili své síly a postavili celé náměstí s těmi nejkrásnějšími kouty lákajícími k bydlení.

Matematický klokan

V ponjdělí 21. března se žáci 2. - 5. ročníku zapojili do mezinárodní matematické soutěže "Matematický klokan" v kategorii Cvrček (2. a 3. třída) a Klokánek (4. a 5. třída). Mezi Cvrčky byli neúspěšnější Bára Uhrová, Ondřej Kobza, David Borek, Nela Sendlerová, Dorián Viktora, a mezi Klokánky pakSofie Ergensová, Vít Láska, Dan Borek, Adam Viktora, Markéta Stehnová a Filip Blažek.

Matematická miniolympiáda 4. tříd 

Ve středu 23. března se všichni žáci 4. třídy zúčastnili školního kola matematické miniolympiády. Nejlepšími řešiteli se stali: Ondřej Sojka, Ema Chocholáčová, Michael Staník, Adam Bartoněk, Adéla Bláhová, Petr Kabourek, Žaneta Michálková. Tito žáci postupili do městského kola, které se konalo 13. dubna 2011 na ZŠ Sirotkova, kde se úspěšnými řešiteli stali: Petr Kabourek a Michael Staník (7. místo), Ema Chocholáčová a Žaneta Michálková (8. místo), Ondřej Sojka (9. místo) a Adéla Bláhová (10. místo).

 

 

Vybíjená

 

Dne 30. 3. 2011 proběhlo obvodní kolo ve vybíjené na ZŠ Novoměstská. Moc se nám letos ale nedařilo, a tak jsme nevyhráli ani jediný zápas. Přes velkou snahu nás pokořili všechny soupeřící školy. Poděkování si ale přesto zaslouží žáci ze 4. a 5. třídy, kteří nás reprezentovali za bojovnost a hru fair-play.

English Jungle

13. dubna se konala na ZŠ Cacovická soutěž v anglickém jazyce English Jungle, ve které se  utkali zástupci brněnských škol. Ve velké konkurenci si velmi dobře vedli: Matyáš Galvas - 1. třída (1. místo), Evelína Staníková - 2. třída (1. místo) a Kateřina Šustková - 3. třída (5. místo).

Požární ochrana očima dětí

Do literární a výtvarné soutěže, kterou již tradičně vyhlašuje Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka, se děti ze 2. a 3. třídy zapojily s vervou sobě vlastní. A úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.

V městském kole výtvarné části získal Ondřej Boček a v rámci Jihomoravského kraje pak Ondřej Boček získal 2. místo a jeho práce postupuje do celorepublikováého kola. V literární části získala Denisa Padalíková 1. místo a Nicole Texlová 3.místo. Žáci 2.třídy Nela Sendlerová,Jakub Třeška, Markéta Střítecká, Vendula Komárková a Adéla Doubková  získali speciální cenu za originální práci.

Atletický trojboj

V úterý 7. 6. 2011 se proběhl na ZŠ Janouškova atletický trojboj školních družin. V disciplínách hod, skok a běh se nejlépe vedlo Filipu Erbesovi ze 4. třídy, který získal 1. místo, Žanetě Michálkové ze 4. třídy, která získala 2. místo a Karolína Kleiblová z 2. třídy, která získala 3. místo

 

VŠEM ŽÁKŮM DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI ŠKOLY VE VŠECH SOUTĚŽÍCH A GRATULUJEME K ÚSPĚCHŮM!

 

  

 

 

 

AKTUALITY

Oznamujeme, že se od 10.2.2020 uvolnilo jedno místo v první třídě.

 

v úterý 25.2. a ve středu 26.2 se od 13.00 - 17. 00 hod. konají talentové zkoušky do první třídy.

 

 

 

 

 

 

 

foot[1].png