Drobečková navigace

SZŠ LESNÁ > ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH > Úspěchy v soutěžích r. 2009/2010

Úspěchy v soutěžích ve školním roce 2009/2010

Novoměstský pohár 2009 - turnaj ve florbalu

Novoměstský pohár 2009 - turnaj ve florbalu   Letos se turnaje zúčastnili žáci IV. a v. třídy. Bohužel se nám nepodařilo postoupit ani úspěšně vyhrát některý zápas, přestože všichni statečně bojovali a snažili se podat co nejlepší výkon. Stěžejními hráči našeho týmu byli David Svoboda a Tadeáš Aulehla.

SZŠ x ZŠ Horní - 5 : 6

SZŠ x ZŠ Hudcova - 3 : 3

SZŠ x ZŠ Lerchova - 2 : 4

Vánoční sportovní olympiáda

Vánoční sportovní olympiádaV tomto roce proběhl I. ročník sportovní olympiády ve čtyřboji. Po dvě středy v odpoledním TV se děti 1. a 2. třídy utkaly ve 4 disciplínách.Všechny děti uspěly a pokud solnily alespoň dvě disciplíny, tak je čekalo překvapení s vánočním diplomem a sladkostí.

Martina Mendreková a Ilona Kobzová

Matematická olympiáda

Žáci 5. třídy se zúčastnili školního kola matematické olympiády. Ti nejšikovnější pak postoupili do městského kola, které se už tradičně konalo na ZŠ Křídlovická. Ve velké konkurenci žáků brněnských základních škol si vedli velmi dobře.

3. místo: Monika Mucsková

5. místo: Denisa Tomečková

6. místo: Lukáš Beneš

MATESO

Úspěšní řešitelé školního kola z řad páťáků postoupili do městského kola, které se konalo 24. 2. na ZŠ Kuldova. Ve velké konkurenci 144 žáků z 38 základních škol získali:

3. místo: Lukáš Beneš, Boris Burkalo, Kristýna Polišenská

4. místo: Denisa Tomečková, Monika Mucsková

Recitační soutěž

Recitační soutěžVítězové třídních kol se koncem února utkali ve školním kole recitační soutěže. Odborná porota sestavená z žáků měla těžký úkol vybrat ty nejlepší, kteří nás budou reprezentovat v oblastním kole.

Po těžkém a velmi vyrovnaném souboji nakonec postoupili do oblastního kola: Evelína Staňková (1. třída), Žaneta Michálková (3. třída) a Alžběta Rubášová (5. třída). Držíme palce!

Matematický klokan

Stalo se již tradicí, že se žáci každoročně v březnu účastní mezinárodní matematické soutěže "Matematický klokan" v kategorii Cvrček a Klokánek.

V kategorii Cvrček si nejlépe vedli Sofie Ergensová,Filip Erbes a Adam Bartoněk (3. třída). V Kategorii Klokánek Jirka Kyselák, Kristýna Polišenská a Viktorka Vaňková (5. třída).

Matematická miniolympiáda

Školního kola Matematické miniolympiády 4. tříd se zúčastnili všichni žáci, kteří navštěvují odpolední zájmovou matematiku. Do městského kola, které proběhlo 14. 4. 2010 ve 13.00 hod. na ZŠ Sirotkova, se probojovali ale jenom ti nejšikovnější - Jana Klakurková, Markéta Stehnová, Dan Borek, Adam Viktora a Oliver Šlapal. A jak dopadli?

5. místo - Markéta Stehnová, 6. místo - Dan Borek, 7. místo - Jana Klakurková, 8. místo - Adam Viktora. Gratulujeme!

Turnaj ve vybíjené

Akce SZŠ Lesná - turnaj ve vybíjené25. 3. 2010 se konalo obvodní kolo ve vybíjené na ZŠ Novoměstská. Z 10 škol jsme letos skončili na 8. - 9. místě (jeden zápas jsme vyhráli a tři prohráli). Přesto děkujeme všem účastníkům 4. a 5. třídy za snahu a bojovnost, kterou v turnaji prokázali. Bohužel letos to byl těžký los a lepší umístění nebylo v našich silách.

Výtvarná soutěž "Brno včera, dnes a zítra"

Na konci loňského roku proběhla výtvarná soutěž Čítárny u čerta s knihou, za finanční podpory statutárního města Brna, nazvaná Brno včera, dnes a zítra. Z výsledků máme velkou radost: v I. kategorii získala 1. místo 2. třída pod vedením p. uč. Vaňkové a ve II. kategorii získala 2. místo 5. třída pod vedením p. uč. Padalíkové. Výstava prací bude k vidění ve výloze Čítárny u čerta s knihou na ulici Milady Horákové v červenci 2010.

Velikonoční turnaj ve florbalu

Akce SZŠ Lesná - turnaj ve florbaluJako každý rok proběhl na naší škole Velikonoční turnaj ve florbale žáků 3. - 5. třídy. Za každou třídu soutěžilo pečlivě vybrané družstvo.

III. třída x V. třídě - 0 : 0

IV. třída x III. třídě - 1 : 0

V. třída - x IV. třídě - 0 : 2

Vítězi se stali žáci 4. třídy, kteří vyhráli sladký dort. 3. a 5. třída skončila shodně na II. - III. místě. Vítězům gratulujeme, poraženým tleskáme a do dalších zápasů přejeme hodně sil a chuť hrát!

ENGLISH JUNGLE

Ve středu 14. 4. 2010 od 8.00 do 12.00 hod. proběhlo na ZŠ Cacovická městské kolo soutěže v anglickém jazyce ENGLISH JUNGLE. Naši školu velmi úspěšně reprezentovali: Evelína Staníková (1. třída) - 1. místo, Kateřina Emílie Šustková (2. třída) - 1. místo, Michael Staník (3. třída) - 2. místo a Monika Mucsková (5. třída) - 6. místo. Gratulujemes!

Obvodní olympiáda školních družin

Akce SZŠ Lesná - obvodní olympiáda školních družinVe středu 28. 4. 2010 jsme se zúčastnili obvodní olympiády ŠD Brno - sever, kde nás reprezentovali nejlepší sportovci z 1., 2., 3. a 4. třídy. Nejlépe se v trojboji umístili Natálie Štoplová - 2. místo a Dan Borek - 2. místo.

Požární ochrana očima dětí 2010

Akce SZŠ Lesná - požární ochrana očima dětí 2010

V krajském kole soutěže Požární ochrana očima dětí jsme byli obzvlášť úspěšní. Naši žáci se zúčastnili výtvarné i literární kategorie a umístili se na velmi pěkných místech. Za literární práci získala krásné 3. místo Monika Mucsková (5. třída) a Čestné uznání Alžběta Rubášová (5. třída). Ve výtvarné části obdržela 2. místo Terezie Kupcová (5. třída) a Čestné uznání Adam Bartoněk, Kryštof - Jan Šrámek a Ema Chocholáčová (3. třída) a Denisa Tomečková (5. třída).

Empík cyklista

I letos se naši čtvrťáci zúčastnili celoroční, celoměstské dopravní soutěže městské policie Brno. Teoretickou i praktickou část zvládli bez jediné chybičky Marek Skřítecký a Jana Klakůrková. Velmi úspěšní pak byli i Tadeáš Aulehla, Emma Barickmanová, Dan Borek, Markéta Stehnová a Adam Viktora.

VŠEM ŽÁKŮM DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI ŠKOLY VE VŠECH SOUTĚŽÍCH A GRATULUJEME K ÚSPĚCHŮM!